"Gada balva medicīnā 2015"

 
21. marts, 2016
 

2016. gada  12. februārī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” Latvijas Ārstu biedrība pasniedza „Gada balvu medicīnā 2015”. Šogad balvu par mūža ieguldījumu medicīnā saņēma onkoloģe Sarmīte Baltkāje un bērnu ķirurgs profesors Jānis Gaujēns.  SIA "Arbor Medical Korporācijas" valdes locekle Dace Rātfeldere pasniedza balvu "Gada slimnīca 2015",  šajā nominācijā  titulu ieguva SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca".

Ikviens Latvijas iedzīvotājs laika posmā no pagājušā gada 24. novembra līdz šī gada 15. janvārim varēja nobalsot par savu labākā mediķa kandidātu nominācijās „Gada ārsts”, „Gada zobārsts”, „Gada farmaceits”, „Gada funkcionālais speciālists”, „Gada māsa”, „Gada vecmāte” un „Gada ārsta palīgs”. Šogad Latvijas Ārstu biedrības balsojumā kopā balsots vairāk nekā 5000 reižu.
   Pieredze rāda, ka sabiedrības balsojumos visaktīvāk balso Latgales iedzīvotāji. Tā tas bijis arī balsojumā par labākajiem mediķiem. Divi pretendenti uz „Gada ārsta” balvu strādā tieši Latgalē, arī nominācijās „Gada zobārsts”, „Gada farmaceits” un „Gada māsa” ir pārstāvji no Latgales. Cilvēki teikuši paldies gan ārstam, kas ārstēja Maxima traģēdijā cietušo Mārtiņu, gan vecmātei, kura palīdzējusi nākt pasaulē jau trim ģimenes paaudzēm, gan farmaceitam, kas prot atrisināt arī tādu situāciju, kad cilvēks atnāk uz aptieku „pēc mazajām baltajām tabletītēm, kas pagājušajā reizē labi palīdzēja”. 

Šogad pasniegtas kopumā 12 balvas, katrs no nomināciju uzvarētājiem saņēma mākslinieka Armanda Jēkabsona izstrādātu statueti –Dzīvības asnu, kurš simbolizē visvērtīgāko un dārgāko, kas pieder ikvienam no mums, – dzīvību un veselību. Tradicionāli Gada balva medicīnā tiek pasniegta arī nominācijās Gada notikums medicīnā, Gada cilvēks medicīnā, Gada slimnīca, kā arī tiek pasniegta balva par mūža ieguldījumu.

Vairāk informācijas vietnē http://www.arstubiedriba.lv/#pasniegtas-gada-balvas-medicina-2015

 

 

Sīkdatnes mūsu interneta vietnē palīdz nodrošināt mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu interneta vietni, jūs piekrītat izmantot mūsu sīkdatnes.     Uzzināt vairāk