ENDO-IT: digitāls risinājums mūsdienīgu ārstu rokās

 
15. decembris, 2023
 

Endoskopijas speciālistu ikdiena saistīta ar izmeklējumu veikšanu un lielu informācijas apjomu, kur lieti noder informācijas tehnoloģiju risinājumi.

Viens no tādiem ir Latvijā radītā programmatūra ENDO-IT, kas faktiski jau šobrīd ir pieejams nākotnes ārstu instruments.

Ik gadu visā Latvijā tiek veikti desmitiem tūkstošu gastroenteroloģiskie endoskopiskie izmeklējumi, turklāt to skaitam ir tendence pieaugt. Tas saistīts arī ar tehnoloģiju attīstību, tātad - labākām slimību diagnostikas iespējām un informācijas pieejamību.

Risinājums, kas ceļ endoskopijas izmeklējuma kvalitāti

Arbor Medical Korporācija radītā programmatūra ENDO-IT paredz iespēju izmantot jau iepriekš sagatavotu tekstu šablonus izmeklējumu aprakstu sagatavošanai. Tas ļauj ārstam vairāk laika veltīt izmeklējuma veikšanai un sarunai ar pacientu, kas savukārt veicina pakalpojuma kvalitāti.

Struktūra no uzgaidāmās telpas līdz pacienta dokumentācijai

Viena no būtiskām lietām, kuru var atrisināt piemērotas IT sistēmas lietojums, ir speciālistu noslodze intensīvas pacientu plūsmas gadījumā. Ar ENDO-IT palīdzību tiek veidots procedūru kabineta noslodzes grafiks, tā risinot speciālistu darba laika plānojuma izaicinājumus.

Otrs izaicinājums, ar kuru ikdienā saskaras ikviens speciālists, ir IT risinājumu savienojamība ar dažādām iekārtām un sistēmām. ENDO-IT ir savietojama ar lielāko daļu endoskopisko izmeklējumu iekārtu, tātad nav nepieciešams iegādāties papildu ierīces vai programmas, caur kurām pielāgot šo IT risinājumu. Vēl būtiskāk - programmatūra nodrošina iespēju integrēt izmeklējumu dokumentāciju ar citām IT sistēmām, kā piemēram, “DATAMED”,“Ārsta birojs” un Slimnīcas medicīnas datu arhīvu Sectra PACS, kas nodrošina piekļuvi visu veidu medicīnas informācijai, sākot no radioloģijas izmeklējumiem līdz 12 novadījumu EKG pierakstiem, video no operācijām un patoloģijas skenētām bildēm.

Ārsts nav arhivārs

ENDO-IT ir izdarījis grūto darbu, izveidojot virtuālo datubāzi, kuru speciālisti, nepārslogojot savu ikdienu ar liekām darbībām, var pārvaldīt, saglabājot jaunos izmeklējuma aprakstus, atskaites un citu būtisko informāciju par pacientu veselības stāvokli un ārstēšanu, kā arī apskatīt vēsturiskos datus, nodrošinot pilnībā digitālu un pārskatāmu vidi, kā arī nodrošinot mūsdienīgu un operatīvu veselības aprūpes procesu.

Lasīt visu rakstu https://www.reitingi.lv/lv/news/veseliba/157380-endo-it-digitals-risinajums-musdienigu-arstu-rokas.html

 

Sīkdatnes mūsu interneta vietnē palīdz nodrošināt mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu interneta vietni, jūs piekrītat izmantot mūsu sīkdatnes.     Uzzināt vairāk