Siguldā pieejama viena no modernākajām magnētiskās rezonanses iekārtām

 
09. augusts, 2022
 

Šodien, 9. augustā, Siguldas slimnīcas telpās atklāts magnētiskās rezonanses kabinets, kur pieejama viena no modernākajām magnētiskās rezonanses iekārtām Latvijā.

 

“Veselības aprūpe ir viena no mūsu prioritātēm, domājot par iedzīvotāju labklājību. Tāpēc man ir prieks, ka turpmāk novada un apkārtnes iedzīvotāji šo būtisko pakalpojumu varēs saņemt ērtāk un ātrāk tepat Siguldā, nemērojot ceļu uz citām pilsētām. Jaunatklātajā kabinetā pieejama viena no modernākajām iekārtām un pašlaik Latvijā tādas ir tikai divas,” pauž Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Jaunais kabinets aprīkots ar vienu no modernākajām un ekoloģiskākajām 1.5T magnētiskās rezonanses iekārtām Latvijā – “Philips Ingenia Ambition”. Tā izceļas ar attēlveides, programmatūras, darbības ātruma, pacienta un lietotāja komforta uzlabojumiem un ir videi draudzīgāka. Iekārtai ir zaļais sertifikāts, jo tās inovatīvā tehnoloģija ļauj samazināt dzesēšanai nepieciešamā šķidrā hēlija daudzumu līdz septiņiem litriem. Turpretī tradicionālās magnētiskās rezonanses iekārtas izmanto līdz pat 1500 litriem hēlija.

Magnētiskās rezonanses kabinets atrodas Siguldas slimnīcā Lakstīgalas ielā 13 un pakalpojumu var saņemt ikviens, kam tas nepieciešams, iepriekš piesakot apmeklējumu, zvanot uz tālruņa numuru 26391849.

Telpās veikta plaša renovācija, lai pielāgotu magnētiskās rezonanses kabineta iekārtošanai atbilstoši visām prasībām. Kabineta izveidi veica SIA “E-radiologs”, kas nodrošina gan augstu profesionālu projekta ieviešanu, gan pieejamu pieredzējušu konsultantu optimālai iekārtas izmantošanai.

Jau vēstīts, ka veselības aprūpes ilgtspēja ir viens no Sabiedrības veselības pamatnostādņu 2021.–2027. gadam rīcības virzieniem. Teleradioloģijas un radioloģiskās diagnostikas uzņēmums “E-radiologs” sadarbībā ar “Arbor Medical Korporācija”, uzstādot jauno “Philips Ingenia Ambition” 1.5T magnētiskās rezonanses iekārtu, ir spēruši soli zaļākas un ilgtspējīgākas veselības aprūpes virzienā.

Fotogrāfiju avots: Siguldas novada pašvaldība.

Sīkdatnes mūsu interneta vietnē palīdz nodrošināt mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu interneta vietni, jūs piekrītat izmantot mūsu sīkdatnes.     Uzzināt vairāk