Ginekologi gūst starptautisku pieredzi iegurņa pamatnes patoloģiju ārstēšanā

 
05. jūnijs, 2022
 

Šī gada 2. un 3. jūnijā Rīgas Austrumu slimnīcā sadarbībā ar SIA Arbor Medical Korporācija un Serag-Wiessner GmBh norisinājās starptautiska tiešsaistes konference ginekologiem: “Starptautiskā pieredze iegurņa pamatnes problēmu mūsdienīgā ķirurģiskā ārstēšanā”. Konferences mērķis ir gan operējošajiem ārstiem, gan arī ginekologiem, kas pacientes pieņem ambulatori, demonstrēt starptautisku pieredzi vienā no iegurņa pamatnes patoloģiju ārstēšanas veidiem. Praktiska ieskata gūšanai tika veikti 7 operāciju paraugdemonstrējumi ginekologa no Vācijas – dr. Tobiasa Tan Tjhen vadībā.

Šajā meistarklasē uzskatāmi tika demonstrēts, ar ko var rezultēties novēlota problēmas risināšana, kad fizioterapija un vingrojumi vairs nav efektīvi, bet ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Līdz ar to uzmanība netika vērsta uz iegurņa pamatnes profilaksi un vieglu gadījumu ārstēšanu, bet  gan uz komplicētu problēmu risināšanu.

Iegurņa pamatnes patoloģijas ir komplicēta problēma, kas, ņemot vērā sievietes vidējā vecuma palielināšanos, ik gadu kļūst aizvien aktuālāka visā pasaulē. Šāda veida patoloģijas var izārstēt augsta līmeņa universitātes slimnīcā – multidisciplinārā ginekologu, urologu un proktologu komandā, nodrošinot sievietēm visefektīvāko palīdzību un ārstēšanas iespējas.

Dzemdes vai maksts noslīdējumu jeb prolapsu (bruku) visbiežāk veicina tādi faktori, kā: traumas, kas gūtas dzemdību laikā, radikālas ginekoloģiskas operācijas, aptaukošanās, estrogēnu nepietiekamība, fiziski smags darbs, hroniskas plaušu slimības, kas izraisa pastāvīgu klepu, aizcietējumi, iedzimtība u.c.

Katrā valstī statistikas dati par šo patoloģiju sastopamības biežumu atšķiras, taču lielākajā daļā gadījumu sievietei līdz 80 gadu vecumam ir 11 – 12 % risks tikt operētai.

Visā pasaulē operatīvā ārstēšana ir ļoti problemātisks jautājums, jo nav viena “zelta standarta”, kas sniegtu 100% efektu. Bieži vien ķirurģisko ārstēšanu nākas atkārtot, tādēļ arī šīs konferences mērķis bija mācīties no ārvalstu kolēģu pieredzes.

 

 

Sīkdatnes mūsu interneta vietnē palīdz nodrošināt mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu interneta vietni, jūs piekrītat izmantot mūsu sīkdatnes.     Uzzināt vairāk